دیاگ بنز Mercedes Benz

انواع دیاگ بنز:

جهت اطلاعات بیشتر و آموزش دیاگ بنز با شماره ۰۹۱۲۸۹۴۰۰۸۵ تماس بگیرید.

 

دیاگ بنز ، دستگاه عیب یاب حرفه ای برای همه خودروها و موتورهای شرکت مرسدس بنز پس از سال 2000 میلادی است . این دستگاه دارای نرم افزار های WIS ( سیستم اطلاعات تعمیرات و تعمیر گاه ) ، DAS ( سیستم خودکار عیب یابی مرسدس بنز ) و STAR FINDER ( سیستم مدیریت حرکت ) .براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به صفحه ي دياگ اسکانيا مراجعه کنيد

دستگاه MB SD Connect Compact 4 ، توانایی کار کردن روی همه مدل های سواری ، کامیون ها ، اتوبوس ها ، ون ها و … مرسدس بنز را داراست .

دستگاه عیب یاب Benz Star C4 ، دستگاه عیب یاب اصلی خودروهای مرسدس بنز اعم از خودروهای سواری و سنگین این کارخانه میباشد. این دستگاه توانایی های عمومی خواندن و پاک کردن خطاها نمایش کامل عملکرد سنسورها از لحاظ ولتاژی و موقعیتی بوده و همچنین دارای تکنیک بالا جهت عیب یابی خودرو های مرسدس بنز، سری اتاق های W221/W211/W204/W203 میباشد.

عیب یاب تخصصی مرسدس بنز  مدل اس دی کانکت 4 یا 5 (SD Connect 4 or 5) دیاگ تخصصی خودرو های کمپانی BENZ میباشد که تمامی عملیات این خودرو ها را با نهایت سرعت بدون هیچ و مشکلی انجام میدهد این دستگاه عملیاتی همچون عیب یابی، کدینگ SCN . پروگرمینگ را دارا می باشد.

بطور معمول این دستگاه با آخرین آپدیت شرکت مرسدس بنز قابل ارائه میباشد.

 

مشخصات سخت افزاری دیاگ بنز:

مجهز بودن به پورت LAN
مجهز به دنگل WIFI برای ارتباط بیسیم
کیفیت بالای اینترفیس و کانکتور ها
استفاده از جدیدترین برد الکترونیکی
خواندن و پاک کردن کد های خطا (DTC) در همه ECU های خودرو ، دریافت و نمایش همه داده ها و اطلاعات ثبت شده در خودرو .
توانایی فعال سازی همه اجزای خودرو و تنظیم اندازه ها و سازگاری
رمز گذاری همه بخش های موتور ، شاسی ، بدنه و وسایل کاربردی
پیکر بندی کلید (تعریف سوییچ )
روند شناساندن و جفت و جور کردن تجهیزات جانبی اصلی مرسدس بنز از راه MOST,D2B

عملیاتی که با دیاگ بنز میتوان انجام داد:

– قابلیت خواندن و پاک کردن کد های خطا (DTC) در تمامی ECU ها
– دریافت و نمایش همه داده ها و اطلاعات ثبت شده در خودرو
– امکان فعال سازی همه اجزای خودرو و انجام کالیبراسیون
– روند تعریف و چفت کردن تجهیزات جانبی اصلی مرسدس بنز

دیاگ کنور جهت عیب یابی سیستم های ترمز شامل همه ابزارهای مورد نیاز جهت انجام تعمیرات و نگهداری سیستم های ترمز مبتنی بر سیستم کنور مانند کامیون ها و تریلر ها می باشد

یونیت و قسمت هایی که با دیاگ بنز میتوان متصل شده و عیب یابی نمود:

– بخش موتور (همه ی بخش ها)
– سیستم کنترل سرعت (Cruise control)
– سیستم خنک کننده (Air conditioning)
–سیستم SRS (کیسه های هوا) ، سیستم ABS (ترمز ) ، ASR (ترمز) ، GM,MPL
– سیستم های اصلی ضد سرقت مرسدس بنز (DASX)
– سیستم (کی لس ) ورود بدون سوییچ به خودرو
– تمامی سیستم های انتقال قدرت از جمله گیربکس های منوال و اتوماتیک
– سیستم های تعلیق معمولی و هوشمند
– تمامی سیستم های ایمنی در ترمز مانند SBC,BAS,ABS,ETS,ASR,ESP
– کیسه های هوای معمولی و SRS ، ماژول های بدنه
– صندلی های برقی
– ماژول های سقف برقی RST,RVC
– سیستم کلاچ خودکار یا ACS
– سیستم احتراق الکترونیکی (EIS)
– تجهیزات بادی و گزینه های ATA

پکیج سخت افزاری دیاگ بنز:

1- اینترفیس یا رابط STAR MULTIPLEXER

2- کانکتور 16PIN OBD II

3- کانکتور 38PIN

4- کانکتور 14PIN

5- کانکتور 4PIN

کابل R232 جهت اتصال به کامپیوتر

پکیج نرم افزاری دستگاه عیب یاب بنز:

1- برنامه DAS و XENTRY : برنامه های اصلی عیب یابی برای خودروهای مختلف بنز (سواری و سنگین)

2- برنامه Benz WIS : نرم افزار راهنمای اطلاعات تعمیراتی مرسدس بنز

3- برنامه Benz EPC  : نرم افزار کاتالوگ شماره فنی قطعات بنز

4- برنامه ST FINDER : برنامه یافتن محل قرارگیری قطعات

5- دارای تمامی عملکرد های رسمی فراهم شده توسط کارخانه بنز برای سری BENZ compact 3

6- کار با لپ تاپ  های IBM T30 و DELL 630

7- دارای اطلاعات کامل در زمینه تعمیرات خودروها

8- دارای نقشه های سیم کشی برقی بنز

ابزار اسکنر تشخیصی مرسدس استار – هر آنچه باید بدانید
اگر صاحب مرسدس بنز هستید و به دنبال تعمیرات شخصی خود هستید ، ممکن است در مورد اسکنرهای C3 و C4 مرسدس ستاره تشخیصی (SD) شنیده باشید. در این مقاله ، ما در مورد مزایای اسکنر تشخیص مرسدس استار از جمله مواردی که باید قبل از خرید اسکنر تشخیص MB MB در نظر داشته باشید ، بحث می کنیم. لیستی از اسکنرهای جایگزین برتر Star Diagnostic نیز موجود است. توجه داشته باشید که این مقاله برای تأیید یا فروش هر یک از اسکنرهای ذکر شده در اینجا از جمله اسکنر تشخیص ستاره نوشته نشده است. ما تجربه و تحقیقات خود را در مورد اسکنرهای تشخیصی به اشتراک می گذاریم و امیدواریم به شما در مالکیت مرسدس بنز که به دنبال انجام تعمیرات و تشخیص MB خود هستید ، کمک کنیم.

ابزار و نرم افزار تشخیص مرسدس استار
بیایید ابتدا توضیح دهیم که ابزار Star Diagnostic SD (C3 یا C4 SD Connect) برای کسانی است که ممکن است تعجب کنند. این اسکنر تشخیصی است که در نمایندگی های مرسدس بنز و برخی از تعمیرگاه های خودرو استفاده می شود. همچنین می تواند توسط مغازه های مستقل خریداری شود. این اسکنرها شامل سخت افزار و Xentry است که نرم افزاری است که برای عیب یابی مشکلات هر مرسدس بنز استفاده می شود. واحدهای اصلی را می توانید در STAR Tekinfo خریداری کنید که سایت رسمی مرسدس بنز است و اسناد فنی ، ابزار ویژه و نرم افزار تشخیصی را ارائه می دهد.

مرسدس بنز اسکنر MB-Star Diagnostic به شما امکان می دهد کدهای خطا را از هر واحد کنترل مرسدس بنز خود بخوانید و پاک کنید. با اسکنر تشخیصی Star می توانید تنظیمات واقعی در هر سیستم را بخوانید ، داده های سنسور را در زمان واقعی پخش کنید ، حسگرها را فعال کرده و SCN را بصورت آنلاین ، برنامه نویسی و برنامه نویسی SCN بصورت آنلاین انجام دهید.

مرسدس ستاره تشخیصی برای فروش
بررسی قیمت در آمازون بررسی کمترین قیمت در eBay
اگر در نمایندگی های فروش آنلاین جستجو کنید ، مرسدس استار دیاگنسوتیک C3 و C4 را برای فروش مشاهده خواهید کرد. هنگام خرید آنلاین باید مراقب باشید زیرا بسیاری از این واحدها ممکن است اصلی نباشند.

مزایای اسکنر تشخیص ستاره
این اسکنر توسط نمایندگی استفاده می شود و به شما امکان می دهد به هر سیستم یا سیستم کنترل مرسدس بنز خود دسترسی داشته باشید و عیب یابی کنید. هر سنسوری را در خودرو فعال کنید ، آزمایش شروع را انجام دهید ، داده های سنسور را مستقیم پخش کنید و همچنین کد خطاها را بخوانید و پاک کنید. اگر صاحب مغازه ای هستید که روی خودروهای مرسدس بنز تمرکز دارد ، این برای شما ضروری است. آن را از طریق کانالهای رسمی دریافت کنید تا بتوانید کد نویسی SCN آنلاین را انجام دهید. همه واحدهای کنترل MB MB مانند ECU موتور ، ABS ، ایربگ ، SRS ، Aircon ، Immobilizer ، Keyless Entry و بقیه 40+ واحد کنترل که در خودروهای MB استفاده می شود قابل دسترسی هستند. می توانید خطاها را بخوانید / حذف کنید ، داده های زنده را اجرا کنید ، حسگر را اجرا کنید ، پیکربندی فعلی را بخوانید ، شروع به کار کنید و موارد دیگر.

نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید!
اگر به دنبال خرید یک سیستم تشخیص ستاره با Xentry برای مرسدس بنز هستید ، چند نکته را باید در نظر بگیرید.

منحنی یادگیری: برای استفاده صحیح از اسکنر تشخیصی ، باید نحوه استفاده از نرم افزار Xentry را بیاموزید. هنگام خواندن ، پاکسازی کدهای خطا کار چندان دشواری نیست ، علاوه بر این نیاز به آموزش مناسب دارد. بله ، می توانید چند راهنمای آنلاین در مورد نحوه انجام برنامه نویسی خاص با استفاده از Xentry پیدا کنید ، اما اگر برنامه نویسی را به طور دقیق انجام ندهید ، ممکن است در نهایت مشکل بیشتری ایجاد کنید.

اسکنر اصلی را در نظر بگیرید: تنها مشکل این است که آنها بسیار گران هستند و به مجوز سالانه نیاز دارند. اگر قصد خرید کلون اسکنر ساخت چین را دارید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 

کدگذاری آنلاین SCN: مگر اینکه اسکنر را از منبع رسمی مرسدس بنز خریداری کرده باشید ، نمی توانید کدگذاری SCN واحدهای کنترل را انجام دهید. دلیل این امر این است که اسکنر تشخیصی مرسدس Star سعی می کند برای تأیید کد SCN به پایگاه داده مرسدس بنز متصل شود تا واحدهای کنترل خاصی را برنامه ریزی کند. این امکان وجود ندارد مگر اینکه مجوز معتبر خریداری کرده باشید. با این اوصاف ممکن است برنامه نویسی و برنامه نویسی واحدهای کنترل وجود داشته باشد ، اما این برنامه نویسی را می توان با سایر اسکنرهای پیشرفته نیز انجام داد.

مشکلات تشخیص مرسدس استار با نرم افزار (Xentry) نصب VM Ware: تمام تنظیماتی که برای فروش مشاهده می کنید و بیان می کند که از محیط های VMware استفاده می کنند سخت افزار و نرم افزار قانونی نیستند. علاوه بر این واقعیت که این اسکنرها کپی قانونی نیستند ، همچنین مستعد خرابی هستند و بسیار کندتر از نصب مستقیم ویندوز عمل می کنند. بله ، شما باید یک ویندوز XP با پورت سریال برای اسکنر MB Star Diag C3 داشته باشید. بسیاری از VMWare Mercedes Star Setups با مشکلاتی روبرو هستند که برخی از آنها را می توانید در این سایت مشاهده کنید: مشکلات و راه حل های MB SD C4 C3.

مجوز: برای به دست آوردن ویژگی های کامل ارائه شده توسط اسکنر تشخیص مرسدس استار ، باید برای اشتراک سالانه آه بکشید و هزینه مجوز را بپردازید. اگر فقط روی یک یا دو مدل مرسدس بنز کار کنید ، این کار از نظر مالی امکان پذیر نیست. در صورت خرید نسخه کلون شده اسکنر ، کلید نرم افزاری Xentry در چند سال دیگر منقضی می شود و شما به هیچ وجه نمی توانید از اسکنر خود استفاده کنید.

جایگزین های برتر اسکنر تشخیصی مرسدس استار C3 & C4 Tool
به نظر ما ، جایگزین های بهتری برای کسانی وجود دارد که دوست دارند عیب یابی خود را انجام دهند. آیا شما تعمیرگاه هستید و صاحب مرسدس بنز این اسکنرها را نیز در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که ما هیچ یک از مارک های زیر اسکنر OBD II / CAN را تایید نمی کنیم. در صورت نیاز به بررسی قیمت های فعلی ، پیوندهایی به فهرست آمازون و eBay ارائه می شود.

Carsoft 7.4 multiplexer: این اسکنر بسیار ارزان تر از مرسدس استار دیاگنوستیک C3 یا C4 است. در حالی که برای کار به لپ تاپ نیاز دارد ، استفاده از carsoft 7.4 بسیار راحت تر از استفاده از نرم افزار Xentry است. یکی دیگر از مزایای این اسکنر این است که دارای چندین کابل مانند کانکتور 38 پین برای مدلهای قدیمی است. پوشش خوبی از مدل هایی مانند مدل های محبوب مانند E-Class ، C-Class ، S-Class ، CLK-Class ، GL-Class ، G-Class و موارد دیگر دارد. عیب اصلی این اسکنر این است که در حالی که می تواند کدهای خطا را بخواند و پاک کند ، نمی تواند برنامه نویسی را انجام دهد.

iCarsoft MB II: این یک اسکنر تشخیصی دستی است که به مرسدس بنز اختصاص داده شده است. خوب است که لپ تاپ درخواست نمی کند. استفاده از اسکنر بسیار مستقیم است حتی اگر قبلاً از این اسکنرها استفاده نکرده اید. برای صاحبان مرسدس بنز که می خواهند تشخیص و تعمیر خود را انجام دهند ، بسیار مقرون به صرفه است. این دستگاه بیش از 40 واحد کنترل را پوشش می دهد و همچنین آخرین مدلهای مرسدس بنز را پوشش می دهد. همچنین می توان آن را به روز کرد. این دستگاه می تواند هر سیستمی را در مدلهای مرسدس بنز تولید شده پس از 2000 مانند گیربکس TCU ، ESP ، ETS ، ABS ، تهویه مطبوع ، واحد کنترل درها ، ترمز SBC ، واحد کنترل ترمز ، Airmatic و غیره بخواند. معایب این واحد این واقعیت است که در مدلهای قدیمی گذشته 1993 کار نمی کند. در مدلهایی که به کانکتور 38 پین مانند E 320 و CLK 430 نیاز دارند ، کار نمی کند. در این مدلها فقط می تواند ECU را بخواند (بررسی کنید چراغ موتور) همچنین می خواهید MB i980 را که تنها می تواند ECU و SRS / ایربگ را تشخیص دهد ، رها کنید. فقط به iCarsoft MB II بروید تا بتواند سیستم بیشتری را در MB شما عیب یابی کند.
Autel DS708: این راه حل مناسب برای تعمیرگاه های خودرو است. این دستگاه گرانتر از iCarsoft MB II است اما دارای سه مزیت اصلی است: 1. می تواند اکثر مدلهای خودرو را عیب یابی کند و از جمله می توان به هوندا ، تویوتا ، آئودی ، بی ام و ، لکسوس ، هیوندای و غیره اشاره کرد. 2. می تواند چندین سیستم مانند موتور ، گیربکس ، کیسه هوا ، سیستم های تهویه مطبوع ، کنترل کشش ، ترمزهای ضد قفل و سایر سیستم های اصلی را تشخیص دهد. 3. می تواند سنسور جریان مستقیم سنسور ، فعال سازی و برنامه نویسی سنسور را انجام دهد. معایب: برای مالکان کمی گران است ، اما اگر صاحب یک تعمیرگاه خودرو هستید ، این کم هزینه ترین اسکنر حرفه ای است. اسکنرهایی که دارای قابلیت های مشابه مانند Snap-on soul هستند چهار تا پنج برابر بیشتر از Autel DS708 هزینه دارند.

مرسدس بنز MB Star C3 در مقابل C4
MB Star C3: به لپ تاپ نیاز دارد تا بتوانید مرسدس بنز خود را از طریق نرم افزار Xentry عیب یابی کنید. در حالی که روی کاغذ از MB Star C4 کندتر است ، ثابت شده است که یک اسکنر بسیار قابل اعتماد و قوی است که با مشکلات اتصال WiFI مانند Star C4 برخورد نمی کند.

MB Star C4 جدیدترین پلن پلکسرهای بی سیم مرسدس بنز است که می تواند از طریق اتصال بی سیم به رایانه شما متصل شود. به عنوان جدیدترین اسکنر تشخیصی مرسدس بنز ، هنگامی که مشکلات مربوط به اتصال را حل کردید ، سریعتر کار می کند.

سوالات متداول
DAS چیست؟ -سیستم کمک تشخیصی-این سیستم تشخیص کامل خودروهای مرسدس بنز است. همه عملکردها برای تشخیص شامل برنامه ریزی مجدد ، پیکربندی ، راه اندازی اولیه ، تشخیص خطا و آزمایش های تشخیصی هدایت شده در DAS موجود است.

تمام نرم افزارهای واحد کنترل (برنامه ریزی مجدد کالیبراسیون) در نرم افزار DAS موجود است که ماهانه از طریق رسانه DVD توزیع می شود.
همه دسترسی و عملکردهای مورد نیاز در رابطه با پیکربندی از طریق کدگذاری SCN و/یا کدگذاری CVN تحت پوشش قرار می گیرد.
WIS-NET چیست؟ -سیستم اطلاعات کارگاهی-این سیستم اطلاعات کامل کارگاهی است که توسط DaimlerChrysler برای استفاده در سرویس خودروهای مرسدس بنز توسعه یافته است. در داخل دستورالعمل نصب ، روش ها ، مشخصات عملکردی و فنی موجود است. پیوندی از رویه های خاصی در DAS به اسناد مربوطه در WIS وجود دارد.

ابزار تشخیص مرسدس استار چه کاری می تواند انجام دهد؟ این سیستم پوشش کلی تشخیصی کلیه موتورها ، شاسی و سیستم های بدنه را ارائه می دهد:

خواندن و تنظیم مجدد کدهای مشکل تشخیصی (DTC)
خواندن زمان واقعی داده های پویا
پاکسازی فعال سازی کامل جزء و تنظیم مجدد مقادیر سازگاری
کدنویسی کلیه ماژول های موتور ، شاسی ، بدنه و ابزار دقیق
پیکربندی کلید
روش نصب لوازم جانبی مرسدس بنز از طریق حلقه D2B و گذرگاه MOST
کنترل ASSYST + ASSYST + (سیستم سرویس فعال) برای به روز رسانی سابقه سرویس
کلید سبز کارگاه چیست؟ این یک کلید یکبار کارخانه است که در شرایط خاص مانند:

غیرفعال کردن مسیر اصلی
تعویض ECU
جایگزینی واحدهای کنترل مرتبط با امنیت
جایگزینی EIS
به طور معمول

برای اطلاع از مشخصات هر یک از دستگاه های دیاگ بنز(عیب یاب بنز) روی تصاویر زیر کلیک کنید.

کلیه دستگاه های دیاگ دارای یکسال گارانتی و ده سال پشتیبانی فنی می باشند.

جهت آگاهی از قیمت دیاگ بنز با شماره ۰۹۱۲۸۹۴۰۰۸۵ تماس بگیرید.

18 دیدگاه ها در مورد “دیاگ بنز Mercedes Benz

  1. غیر از این دیاگ دیاگ دیگه ای هم دارید؟

  2. همه چیش اوکی بود مخصوصا عملکردش ممنون

  3. کاملا با کیفیت بود هیچوقت در استفاده با دیاگ شاهد همچین کیفیتی نبودم حتی میشه ریز ترین مشکلات خودرو رو فهمید برای مثال بنده یک ماشین قدیمی رو با بهترین موارد امتحان کرده ام ولی یه صدا هایی داخلشون بود که هیچوقت نشنیده بودم و به کمک این محصول متوجهش شدم البته تعجبی هم نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *